Giresun Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çöp kokusu gidecek, çiçek kokusu gelecek

GİRESUN BELEDİYESİ TARAFINDAN VİZYON 2028 PROJESİ KAPSAMINDA AKSU MAHALLESİNDEKİ ESKİ ÇÖP DÖKÜM ALANININ “ÇÖP KOKUSU GİDİYOR, ÇİÇEK KOKUSU GELİYOR” SLOGANI İLE DOLGU İMAR PLANI HAZIRLANDIĞI KAYDEDİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çöp kokusu gidecek, çiçek kokusu gelecek
234 views
23 Mayıs 2021 - 15:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Giresun Belediyesi tarafından vizyon 2028 projesi kapsamında Aksu Mahallesindeki eski çöp döküm alanının “Çöp Kokusu Gidiyor, Çiçek Kokusu Geliyor” sloganı ile dolgu imar planı hazırlandığı ve bölgenin en büyük parkı yapılması için projenin onaylandığı kaydedildi.

Proje kapsamında eski çöp alanına çöp dökülmediği gibi, yıllardır buraya dökülen çöplerin de kaldırma çalışmalarının sürdüğü belirtilerek, Aksu çöp sahasının yeni adı ile Giresun 42. ve 47. Alay Parkının yapılacağı belirtildi.

Giresun Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Aksu eski çöp sahası Karadeniz sahil yolunun yapımının ardından AK Parti Belediyeciliği tarafından hazırlanan dolgu imar planlarına göre rekreasyon alanı yapılması amacı ile taş dolgu tahkimatı yapılmıştır. Ancak sonrasında CHP belediyeciliği ile insanların nefes almasını sağlayacak, yeşilim ve mavinin buluşma noktası olması planlanan bölge çöp depolama alanı olarak kullanılmıştır. Uzun yıllar Giresun il merkezinin çöp depolama alanı olarak kullanılmıştır. Uzun yıllar bu şekilde doğaya yapılan tahribat devam etmiş ta ki AK Parti hükümetinin çalışmaları neticesinde 2017 yılında Çavuşlu Katı Atık Depolama Tesisi faaliyete geçene kadar. Bu tarih itibari ile Aksu eski çöp sahasına çöp dökümü durdurulmuştur” denildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.