Giresun Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Spor yorumcusu Domaç, iletişim fakültesi öğrencileriyle buluştu

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ (GRÜ) TİREBOLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ’NDE DÜZENLENEN “TÜRK MEDYASINDA YENİ UFUKLAR” KONULU SÖYLEŞİ A SPOR YORUMCUSU HALDUN DOMAÇ’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Spor yorumcusu Domaç, iletişim fakültesi öğrencileriyle buluştu
639 views
30 Aralık 2021 - 13:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Giresun Üniversitesi (GRÜ) Tirebolu İletişim Fakültesi’nde düzenlenen “Türk Medyasında Yeni Ufuklar” konulu söyleşi A Spor Yorumcusu Haldun Domaç’ın katılımıyla gerçekleşti.

Tirebolu İletişim Fakültesi Prof. Dr. Taner Karahasanoğlu Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe, Tirebolu Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Tarakçı, Kültür ve Turizm İl Müdürü Kemal Gürgenci, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güven Özdem, Dekan Prof. Dr. Nazım Elmas, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi İ. Cem Feridunoğlu, fakülte öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Konferansta öğrencilere tecrübelerini aktaran ve tavsiyelerde bulunan Spor Yorumcusu Haldun Domaç, donanımlı ve kendini geliştirmiş kişilerin medya dünyasında yer alabileceğini ifade ederek, “Medya sektöründe her yıl binlerce öğrenci mezun oluyor ancak, çok azı kendi alanında bir işe sahip olmaktadır. Verilere göre medya sektöründe iletişim fakültelerinden daha çok diğer alanlardan gelenler yer almaktadır. Sektörde bilgi ve deneyim sahibi olanların daha çok şansı bulunmaktadır. Bu nedenle mutlaka mezun olmadan önce çalışmak istediğiniz alanda çalışıp deneyim kazanmaya çalışın. Staj yapma ve doğru staj alanını seçme konusunda girişimci olun. Öğrencilik yıllarında yaptığınız senaryolar, kampanyalar, tasarımlar, kısa filmler sizi diğer öğrencilerden mutlaka bir adım öne taşıyacaktır. Somut bir şeyler sunmak, potansiyelinizi gösterme konusunda en önemli noktalardan biridir. Yine öne çıkmak için, fotoğrafçılık, tasarım, kişisel gelişim, diksiyon ve etkili konuşma eğitimi gibi sertifika programlarına katılarak donanım eklenmelidir” tavsiyelerinde bulundu.

Yapılan söyleşinin ardından Spor Yorumcusu Domaç, “Böyle Tesadüf Olmaz” kitabını öğrenciler için imzaladı. Domaç’a katılımlarından dolayı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güven Özdem, Dekan Prof. Dr. Nazım Elmas günün anısına çeşitli hediyeler verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.