Giresun Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bir köy nüfusu kadar aile yeni evlerine kavuşturuldu

GİRESUN’DA 16 YIL ÖNCE KURULAN DENİZ YILDIZI KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ, BİR KÖY KURULACAK KADAR İHTİYAÇ SAHİBİ AİLEYİ YENİ EVLERİNE KAVUŞTURURKEN, VERİLEN BURSLARLA OKUYAN ÖĞRENCİLER ARASINDAN İSE DOKTORLAR,HAKİMLER, AVUKARLAR,KAYMAKAMLAR VE İŞADAMLARI YETİŞTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bir köy nüfusu kadar aile yeni evlerine kavuşturuldu
191 views
30 Ekim 2021 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Giresun’da 16 yıl önce kurulan Deniz Yıldızı Kültür ve Dayanışma Derneği, bir köy kurulacak kadar ihtiyaç sahibi aileyi yeni evlerine kavuştururken, verilen burslarla okuyan öğrenciler arasından ise doktorlar, hakimler, avukatlar, kaymakamlar ve işadamları yetişti.

Giresun ve ilçelerinde bugüne kadar 68 aileye yeni ev yapıldığını onlarca ailenin ise evlerinin onarıldığı belirten Deniz Yıldızı Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cumhur Karahasan, “Her şeyi devletten bekleyemeyiz, birlik, beraberlik ve dayanışmayla imkan sahibi kişilerin, ihtiyaç sahiplerine el uzattığında nelerin başarılabileceğini gördük. Giresun ve ilçelerinde alan el ile veren el arasında köprü vazifesi gören derneğimiz eğitimden, gıda yardımına, eşya yardımından, yeni ev yapımına kadar çalışmalar yürütüyoruz. Yurtiçinde ve yurtdışındaki hayırsever Giresunlu hemşerilerimizin desteğiyle çok güzel hayırlara vesile olundu. Bugüne kadar yüzlerce öğrenciye burs verildi. Burs verdiklerimiz arasında doktorlar, hemşireler, hakimler, kaymakamlar, avukatlar ve işadamları yetişti. Şimdi onlar da kendileri gibi başka öğrencilere bizim vesilemizle yardımcı oluyorlar. Yine 2006 yılından bugüne kadar sadece 68 yeni ev ihtiyaç sahibine teslim edildi. Bakıldığında bu bir köy hanesine eşdeğer, hatta bu evlerde yaşayanları dikkate alacak olursak 300, 400 nüfusa sahiptir diyebiliriz. Bunu Deniz Yıldızı Kültür ve Dayanışma Derneği’nin yönetimiyle, gönüllüleriyle, hayırseverlerin yardımıyla başardık” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.